New Zealand's Literacy Crisis
The literacy rate in New Zealand has been a subject of national discussion, prompting calls for a mandate by the Ministry of Education on the way Literacy is taught in New Zealand schools.
Many New Zealand schools have yet to catch up with the move to Structured Literacy which involves a more explicit, systematic method of teaching that emphasizes understanding the links between letters and sounds, or phonemic awareness.
Santa's Classroom Week 3
In week three of our daily deals, you will be able to enjoy special offers on product...
Santa's Classroom Week 2 (2022)
In week two of our daily deals, you will be able to enjoy special offers on product...
Santa's Classroom Week 1 (2022)
Junior Learning has partnered with Santa (and his team of helpers) to provide you w...
Santa's Classroom Week 3
Tis a season for gift giving! For Santa’s Classroom week 3 enjoy multiple discounts, store credits, and lowered free shipping.
Santa's Classroom Week 2
Tis a season for gift giving! For Santa’s Classroom week 2 enjoy multiple discounts, store credits, or lowered free shipping.
Santa's Classroom Week 1
Tis a season for gift giving! For Santa’s Classroom week 1 enjoy multiple discounts, store credits, and lowered free shipping.
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $14.99
- Sale Price
- $14.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $25.99
- Sale Price
- $25.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $39.99
- Sale Price
- $39.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $39.99
- Sale Price
- $39.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $39.99
- Sale Price
- $39.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $24.99
- Sale Price
- $24.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $39.99
- Sale Price
- $39.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $39.99
- Sale Price
- $39.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $25.99
- Sale Price
- $25.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $39.99
- Sale Price
- $39.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $39.99
- Sale Price
- $39.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $49.99
- Sale Price
- $49.99
- Regular Price
- Unit Price
- per